47861-2019 - ResultatSverige-Täby: Traktorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leasing av traktor med tillhörande utrustning
Referensnummer: SBN 2018/263-39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
16700000 Traktorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser anskaffning av en skogsutrustad traktor, skogsvagn med kran, slåtteraggregat, balpress, strängläggare och slaghack. Traktor och utrustning ska tillhandahållas av leverantören genom operationell leasing. Leverantören ska även tillhandahålla service på traktor och tillhörande utrustning.
En leverantör kommer att antas för uppdraget. Anbud ska därför lämnas på hela uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen