47863-2019 - ResultatSverige-Kristianstad: Synhjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förstoringsglas
Referensnummer: 1800272
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38624000 Synhjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av förstoringsglas. Samupphandling mellan Region Skåne, Region Halland, Blekinge Landsting. Region Skåne är handläggare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33180000 Funktionellt stöd, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen