2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avtal om Teknisk utredning om förändrad planerad livslängd för tunneltågsfordonen C20 dörrar och broms
Beskrivning: Ta fram utredning om vilka åtgärder och kostnader som krävs för livstidsförlängning av C20 tunnelfordonen till 2041 och utreda tekniska möjligheter och kostnader att förlänga livslängden med 5 till 10 år till 2046 respektive 2051 för systemen: Utvändiga dörrar, Mekaniskt bromssystem
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ContractAwardProject:208:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71311200 Konsulttjänster för transportsystem