47873-2020 - ResultatSverige-HALMSTAD: Drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bryggerievaror 2019
Referensnummer: KS 2019/00503
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15900000 Drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Halmstads kommun inbjuder er att inkomma med anbud avseende bryggerivaror.
Upphandlingen omfattar inköp och leverans av bryggerivaror för kommunens enheter. Leveranserna sker till kommunens varudistribution som sedan vidaredistribuerar till respektive enhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15961000 Öl, 15980000 Alkoholfria drycker, 15981000 Mineralvatten, 15981100 Icke kolsyrat mineralvatten, 15981200 Kolsyrat mineralvatten, 15982000 Läskedrycker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen