47879-2020 - ResultatSverige-Enköping: Virke
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trävaror, slöjdvirke, färg samt järnhandelsvaror
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03419000 Virke
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling för att täcka kommunens behov av trävaror, slöjdvirke, färg samt järnhandelsvaror.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03419000 Virke, 03419100 Virkesvaror, 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial, 44190000 Diverse byggmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen