Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
OVK - Obligatorisk VentilationsKontroll, ramavtal
Referensnummer: Dnr 2021/64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Futurum fastigheter i Örebro AB inbjuder till anbudsgivning vid upphandling av ramavtal avseende konsulttjänst som certifierad kontrollant med uppdrag att genomföra OVK, obligatorisk ventilationskontroll, samt ge förslag till hur energiåtgången kan minskas för ventilationen, utan att den ger sämre inomhusmiljö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71632000 Teknisk provning, 71632100 Ventilkontroll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen