478939-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elarbeten
Referensnummer: 19195
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar tjänster och mindre entreprenader gällande elarbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Umeå centralort med omnejd (övriga områden enligt bifogad områdes karta)
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Holmsund/obbola med omnejd (Område 15 enligt bifogad områdes karta)
Del nr: 2
Sävar med omnejd (Område 17 och 18 enligt bifogad områdes karta)
Del nr: 3
Hörnefors med omnejd (område 10 och 16 enligt bifogad områdes karta)
Del nr: 4
Tavelsjö med omnejd (Område 07 och 08 enligt bifogad områdes karta)
Del nr: 5