478954-2022 - ResultatSverige-Kristinehamn: Biltvätt och liknande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonstvätt
Referensnummer: Tn/2022:101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50112300 Biltvätt och liknande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kristinehamns kommun ska upphandla fordonstvätt av kommunens fordon upp till 3,5 ton.
Omfattning
Upphandlingen omfattar fordonstvätt av kommunens fordon upp till 3,5 ton samt för denna specifik hämta och lämna service. Ramavtal kommer tecknas med de leverantörer som kvalificerar sig i enlighet med ställda krav i denna upphandling.
Uppskattad årsvolym är ca 800 000 SEK / år.
Omfattningen kan komma att förändras under avtalstiden och anbudsgivaren förbinder sig att leverera verkligt behov. Kommunen garanterar ingen volym.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen