2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lönesystem
Beskrivning: Inom HR-området på KTH finns stora behov av att förbättra och livscykelhantera IT-stödet. Efter en omfattande utredning av behoven och de strategiska alternativen har KTH tagit ett beslut om att upphandla ett lönesystem.
Föregående meddelande: 149429-2022
Intern identifierare: V-2022-0107
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000