HBV har ett befintligt ramavtal för balkonginglasning: 21-155. Avtalet omfattar leverans inkl. montering av inglasningar av balkonger och uteplatser. Avtalet löper ut 2023-05-18. En ny upphandling planeras.
Syftet med denna RFI är att uppnå en utökad kunskap om vad marknaden kan erbjuda utifrån våra medlemmars behov. Genom RFI:n får ni som leverantör möjlighet att lämna information om hur produkter och tjänster korresponderar med det som HBV har för avsikt att skapa avtal kring.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262900 Balkongarbeten, 45421110 Montering av dörr- och fönsterkarmar, 45441000 Glassättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se dokumenten i RFin