2. Förfarande
Förfarande
Titel: El-entreprenör FO Öst
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för el-installatör. Fackområde El innebär: • Elinstallationer • Tele • Data-/IT-nätverk • Larm Upphandlingen är uppdelad i zoner enligt bifogad förteckning. Uppdelningen baseras på geografisk indelning. Leverantören kan välja att lämna anbud för en eller flera zoner. Respektive zon kommer att prövas och tilldelas separat.
Intern identifierare: SPF2026-046
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
Ytterligare klassificering (cpv): 45315100 Eltekniska installationer, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: .
Intern identifierare: El-entreprenör FO Öst