Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hearing SLL731 Städ- och rengöringsprodukter
Referensnummer: 20/74
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39830000 Rengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna Hearing är att Upphandlingsavdelningen vid Serviceförvaltningen, Region Stockholm, önskar tillvarata branschens erfarenheter inför kommande upphandling av städ- och rengöringsprodukter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18424300 Engångshandskar, 39224320 Tvättsvampar, 39832000 Diskmedel, 42996300 Skrapor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen