Huvudsaklig CPV-kod 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Örebro län efterfrågar en licenspartner för hantering av Regionens inköp och förvaltning av licenser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48210000 Programvara för nätverk, 48218000 Programvara för licenshantering, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen