See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slamtömning Trosa kommun och Gnesta kommun
Beskrivning: Uppdraget omfattar i huvudsak hämtning av slam från enskilda avloppsanläggningar samt mindre reningsverk, hämtning av fettavfall samt behandling, tömning av fosforfällor och transport till avlämningsplats.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Slamtömning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96051:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90513700 Transport av slam, 90510000 Avfallshantering, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513900 Hantering av slam