479194-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Konsulttjänster för ljudisolering och akustik
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster - Akustik/buller
Referensnummer: 074/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för uppdrag avseende akustik- och bullerutredningar för inre och yttre
Miljöer inom Göteborgs Stad och eventuellt angränsande områden av betydelse för Göteborgs Stad.
Omfattningen gäller konsultuppdrag som kan bestå av framtagning av underlag för förstudier, program
För ny- och ombyggnad, tekniska utredningar, ljudmätningar, rumsakustisk dimensionering samt andra
Projektuppdrag för Göteborg Stad.
Delområde 1 - Inre miljö
Delområde 2 - Yttre miljö
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90742000 Tjänster med avseende på buller
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen