Entreprenören åtager sig att utföra beläggningsarbeten avseende både underhålls-, lagningar och nybyggnadsbeläggningar av beställarna anvisade gator och vägar inom Växjö kommun.
Beställaren kommer dock att under angiven avtalsperiod även att handla upp objektsanpassade entreprenader.
Omfattningen i detalj framgår av handlingar angivna under AFB.22.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor, 45233200 Diverse ytbehandling, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233228 Ytbeläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen