Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elfordon 2020
Referensnummer: GNU 2020/43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är ett dynamiskt inköpssystem av elfordon där upphandlingar planeras att annonseras för deltagande kommuner och bolags behov. Det dynamiska inköpssystemet omfattar köp och service av eldrivna personbilar och eltransportfordon upp till 3,5 ton.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34110000 Personbilar, 34111000 Herrgårdsvagnar och bilar av sedanmodell, 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer, 34144900 Elfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen