479309-2022 - ResultatSverige-Gnesta: Tjänster på elområdet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende elkonsulttjänster
Referensnummer: 22/04
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller ramavtal avseende elkonsulttjänster. Upphandlingen genomförs av Gnestahem AB, men omfattar även Gnesta Förvaltnings AB.
För fullständiga förutsättningar och villkor gällande upphandlingen och det efterföljande åtagandet, se vidare upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen