Upphandlingen gäller ramavtal avseende konsulttjänster inom konstruktion. Upphandlingen genomförs av Gnestahem AB, men omfattar även Gnesta Förvaltnings AB.
För fullständiga förutsättningar och villkor gällande upphandlingen och det efterföljande åtagandet, se vidare upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen