See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Överflyttningshjälpmedel
Beskrivning: Upphandlingen avser de skånska kommunernas huvudsakliga inköp av överflyttningshjälpmedel.
Intern identifierare: 2024.03
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Förflyttningssystem
Beskrivning: Upphandlingen avser de skånska kommunernas huvudsakliga inköpsbehov.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Glidtyg
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Glidlakan
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Stödbälte
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Överflyttningsplattform
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Överflyttningsplattform med sittstöd
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Stöd- och vändhandtag
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Stödstång
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Fristående lyftbåge
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Manuella glidhjälpmedel
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Manuella överflyttningshjälpmedel
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Vridplattor
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Stödbälte med stuss-stöd