Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
III-nitride MOVPE and/or III-V MOVPE
Referensnummer: 18/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
RISE Research Institutes of Sweden AB (RISE) hereby invites tenderers to participate in the procurement of one III-nitride Metal-Organic Vapour Phase Epitaxy (MOVPE) machine and/or one III-V MOVPE system.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Tender Area A: III-nitride Metal-Organic Vapour Phase Epitaxy (MOVPE) Machine
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RISE Research Institutes of Sweden AB (RISE) hereby invites you to participate in the procurement of one III-nitride Metal-Organic Vapour Phase Epitaxy (MOVPE) machine and/or one III-V MOVPE system.
Tender Area B: III-V MOVPE System
Del nr: 2