479562-2021 - ResultatSverige-Filipstad: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning Område 4 Nykroppa
Referensnummer: 2021-37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Filipstads kommun inbjuder till att lämna anbud på upphandling avseende vinterväghållning inom kommunen.
Vinterväghållningen är uppdelad i områden, denna upphandling avser område 4.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233141 Väghållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen