479565-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Isbrytning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Isbrytning, Isflottning och Isrensning i Marieholm
Referensnummer: 21-01555
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63726200 Isbrytning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syfte är att tillgodose Sjöfartsverkets behov av Isrensning/Brytning/Flottning vid Marieholm, Göta Älv i området Södra Marieholmsbron-Jordfallsbron.
Upphandlingsföremål
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63726000 Diverse stödtjänster vid sjötransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen