479669-2022 - ÄndringSverige-Simrishamn: Drift av idrottsanläggningar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenad avseende idrott- och fritidsanläggningar i Simrishamns kommun
Referensnummer: KFN 2021/46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92610000 Drift av idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Driftsentreprenad avseende idrott- och fritidsanläggningar i Simrishamns kommun. Följande fritidsanläggningar ingår; Korsavadshallen med sina sporthallar, inomhusbad och utomhusanläggningar + Tobisviksbadet (utomhusbad) och Hammenhögsbadet (utomhusbad). Avtalstid 3 år + möjlighet till förlängning 1+1 år.