479671-2022 - ÄndringSverige-Simrishamn: Markskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grönyteskötsel
Referensnummer: KFN 2021/46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar skötsel och underhåll av grönytor samt utemiljöer i anslutning till idrott- och fritidsanläggningar belägna inom Simrishamns kommun. Planerad avtalsstart 2023-01-01.
Avtalstid är 3 år med möjlighet till avtalsförlängning 1+1 år.
Följande idrott- och fritidsanläggningar ingår;
- Korsavadsanläggningen (fotbollsplaner, konstgräsplan, friidrottsanläggning, parkering, grönytor, asfaltsytor, garage, förråd, läktare).
- Tobisviks beachvolleyplan.