479698-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projekttävling Hyllies största park.
Referensnummer: 17/226
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad bjuder härmed in till en projekttävling om den största parken i Hyllie. Den nya parken kommer att bidra till att stärka Malmös signum som parkernas stad och skapa ett grönt Hyllie.
Ta chansen att vara med och skapa en helt ny park från grunden – och detta på riktigt god skånsk mylla!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71300000 Ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen