479719-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd BMC
Referensnummer: FK 2021/008850
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för leverans av konsulttjänster på nivåerna Expert och Senior avseende systemet BMC Helix.
Upphandlingen omfattar två anbudsområden, Senior och Expert, där anbudslämnare kan välja att lämna anbud på ett eller båda områden.