479738-2022 - ÄndringSverige-Arjeplog: Snöröjning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning
Referensnummer: UH-2022-3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sorsele kommun inbjuder er härmed att inkomma med anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Upphandlingen omfattar snöröjning, snöbortforsling och halkbekämpning inom Sorsele kommun. Upphandlande myndighet har för avsikt att teckna avtal med en (1) Leverantör för hela uppdraget.
Upphandlingen administreras av upphandlingsenheten vid Arvidsjaur kommun.