2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbyte och installation av 8 st hissar inklusive tillsyn, skötsel och underhåll (T/S/U), vid stationerna Thorildsplan, Hässelby, Midsommarkransen, Sätra, Aspudden, Stora Essingen.
Beskrivning: Utbyte och installation av 8 st hissar inklusive tillsyn, skötsel och underhåll (T/S/U), vid stationerna Thorildsplan, Hässelby, Midsommarkransen, Sätra, Aspudden, Stora Essingen.
Föregående meddelande: 20230309-2024
Intern identifierare: TN 2023-0309
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Urvalsförfarande med tillämpning av kvalificeringssystemet TransQ
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45313000 Installation av hissar och rulltrappor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000