479745-2021 - ÄndringSverige-Tyresö: Uthyrning eller försäljning av byggnad
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyresavtal för nytt kommunhus i Tyresö
Referensnummer: 2021/KSUH 0106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70310000 Uthyrning eller försäljning av byggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Nytt hyresavtal avseende Tyresö kommuns nya kommunhus. Upphandlingen genomförs genom en konkurrenspräglad dialog