479776-2025 - Resultat
Sverige – Sportartiklar och -utrustning – Idrotts- och sportmaterial
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelIdrotts- och sportmaterial
BeskrivningRamavtalet omfattar idrott- och sportmaterial främst för skolidrott och fritidshem där grundskoleförvaltningen utgör den största Beställaren. Avtalet gäller även för behov inom Beställarnas olika verksamheter som omfattar motion, idrott, gymnastik och träning. Dessutom omfattar Ramavtalet utrustning till idrottsplatser samt bad- och simmaterial som används huvudsakligen i simhallar, där idrotts- och föreningsförvaltningen är den enskild största Beställaren.
Intern identifierare60/24
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 37400000 Sportartiklar och -utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000