Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nattpatrull inom hemtjänsten
Referensnummer: HÄ 2022/356
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79622000 Tillhandahållande av hemtjänstpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar driften av nattpatrull för planerade besök samt utryckningar efter larm inom Hägersten-Älvsjö stadsdelsnämndsområde till de personer som valt den kommunala hemtjänsten som utförare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 24 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79622000 Tillhandahållande av hemtjänstpersonal, 98514000 Hemtjänst
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen