479870-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Servrar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beräkningsservrar och filservrar med tillhörande tjänster
Referensnummer: FOI-2020-850
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48820000 Servrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal med tre leverantörer avseende beräkningsservrar och filservrar samt service och support samt konsulttjänster vid behov. Avrop sker i huvudsak med förnyad konkurrensutsättning.