Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Järnhandelsvaror 2018
Referensnummer: KS2018/0365
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44512000 Diverse handverktyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av järnhandelsvaror 2018
Egenförsäkran genom ESPD (European Single Procurement Document)
ESPD eller europeisk enhetligt upphandlingsdokument accepteras som preliminär egenförsäkran för (utländska) anbudsgivare. Se https://ec.europa.eu/tools/espd
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18930000 Säckar och påsar, 24900000 Finkemikalier och andra kemikalier, 31400000 Ackumulatorer, primärceller och primärbatterier, 44510000 Verktyg, 44530000 Fästen för industriellt bruk, 44531000 Gängade fästen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen