479953-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Nacka: Anläggningsarbete
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för markanläggningsarbeten Nacka Energi
Referensnummer: VD0000-9700037
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av markanläggningsarbeten i mån av behov inom Nacka Energi AB´s distributionsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232451 Dränerings- och markanläggningar, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45236000 Markanläggning, 45314310 Kabelläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen