479985-2017 - ResultatSverige-Örebro: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård till frivården, häktet och nationella transportenheten Uppsala, Kriminalvården.
Referensnummer: 2017-11259
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av lokalvård till frivården, häktet och nationella transportenheten Uppsala, Kriminalvården.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandling
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen