Syftet med denna upphandling är att genom en totalentreprenad förnya elmätare och tillhandahålla system för mätvärdesinsamling inom Falkenberg Energis nätområde. Systemet ska ge stöd vid hantering av Falkenberg Energis mätvärden för El och Energi.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48614000 Datainsamlingssystem, 51210000 Installation av mätutrustning, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen