2. Förfarande
Förfarande
Titel: Barmarksrenhållning och vinterväghållning i stadsdelarna enskede-årsta-vantör
Beskrivning: Upphandlingen avser barmarksrenhållning och vinterväghållning i stadsdelarna enskede-årsta-vantör. Uppdraget omfattar i huvudsak följande delar: * Städning * Tömning av skräpkorgar * Omhändertagande av skräp och föremål * Snöröjning * Kompletteringsröjning * Halkbekämpning * Snöröjning och halkbekämpning av särskilda GCM-ytor
Intern identifierare: T2023-03144
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 90610000 Gaturenhållning och gatsopning