Upphandlingen omfattar olika typer av Flyttjänster. Det kan vara interna flyttjänster inom samma huskropp eller fastighet, externa flyttjänster från en adress till en annan adress, packning och uppackning, transporter, magasinering, upp- och nedmontering (demontering) samt bortforsling och tippning.
Upphandlingen är uppdelad på fem olika geografiska områden. Anbud kan lämnas på ett eller flera geografiska delområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63110000 Godshantering, 63120000 Lagring och magasinering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen