48011-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Programvara för fastighetsförvaltning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av fastighetssystem
Referensnummer: FF- 00169/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48421000 Programvara för fastighetsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Helsingborg stad, genom Fastighetsförvaltningen, upphandlar ett nytt fastighetssystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen