480125-2017 - ÄndringSverige-Lidköping: Vägbeläggningsarbeten
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggningsarbeten till Essunga, Grästorp, Götene, Lidköping, Skara och Vara – 2017.
Referensnummer: 2017/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för beläggningsarbeten till Essunga, Grästorp, Götene, Lidköping, Skara och Vara kommuner.
I upphandlingen kan anbudsgivaren välja vilken eller vilka av kommunerna den vill lämna anbud till. Observera att det i Skaras verksamhet även innefattas arbeten inom Götene kommun.