Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänster Blattnicksele förskola och skola
Referensnummer: UH-2020-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55320000 Måltidsservering
II.1.4.
Kort beskrivning
Sorsele kommun inbjuder till anbudsgivninga vseende avtalsområdena erforderlig och fackmannamässig lokalvård, köksbiträde mottagningskök och fastighetsskötsel. Alla tre tjänsterna vid Blattnicksele förskola/skola.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55320000 Måltidsservering, 90910000 Städning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen