480148-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Städning och renhållning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård inklusive Servicetjänster
Referensnummer: FM2020-16954
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Se bifogad upphandlingsdokumentation i ärende FM2020-16954 med benämning Lokalvård inklusive Servicetjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 680 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79992000 Receptionstjänster, 90900000 Städning och renhållning, 98341100 Bostadsförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen