Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Myndighetsbesiktning av hissar, lingångar, telfrar, tryckkärl, fjärrvärmeväxlare mm
Referensnummer: KS2021/12335 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71631000 Teknisk besiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten
Upphandlingen avser ramavtal avseende myndighetsbesiktning av lyftanordningar, hissar, portar och lyftbord. Kommunen avser att teckna ramavtal med en Leverantör som innehar ackreditering utfärdad av Swedac.(Swedac har regeringens uppdrag att vara svenskt ackrediteringsorgan.)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen