48031-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Tyresö: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Enstaka platser i korttidsboende för personer över 65 år med somatiska diagnoser eller demenssjukdom
Referensnummer: 2022/KSUH 0032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Översiktlig omfattning
Tyresö kommun har för avsikt att upphandla ramavtal för avrop av enstaka platser i korttidsboende för personer över 65 år med somatiska diagnoser eller demenssjukdom.
Kort om upphandlingen
Typ av avtal: Ramavtal med upp till 15 utförare
Avtalstid: 2023-03-02 till och med 2027-03-02
Utvärderingsmodell: Lägst pris
Upphandlingstyp: Enstegsförfarande
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311100 Äldreomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen