480321-2025 - Resultat
Sverige – Miljötekniska konsulttjänster – Konsulttjänster inom miljöteknik
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster inom miljöteknik
Beskrivning: Ramavtalet omfattar att som konsult utföra konsulttjänster inom miljöteknik, allt med successiva avrop när behov uppkommer i den löpande verksamheten hos respektive avropande myndighet, oavsett beloppsmässig storlek. Ramavtalet är uppdelat på två anbudsområden där anbudsområde 1 avser översiktliga miljötekniska markundersökningar och anbudsområde 2 avser miljötekniska markundersökningar. Anbudsgivare har möjlighet att lämna anbud på ett eller båda anbudsområdena. Avtal kommer att tecknas med tre leverantörer per anbudsområde.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Pris Anbudsområde 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106185:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärdering - Erfarenhet och kompetens
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106185:Lot:2