48035-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Installation av elektrisk utrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Elinstallationsarbeten
Referensnummer: Unr 1/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar i första hand servicearbeten, arbetade timmar utförda av elinstallatör eller el- och svagströmsinstallatör, och tillhörande material till el- och svagstömsinstallationsarbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31600000 Elektrisk utrustning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör, 31681100 Elkontakter, 31681400 Elkomponenter, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315600 Lågspänningsanläggningar, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen