480361-2018 - ResultatSverige-Kalmar: Reparation och underhåll av cateringutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löpande reparationsarbeten och service på storköksutrustning
Referensnummer: 2018-28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50883000 Reparation och underhåll av cateringutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser att upphandla löpande behov av reparationsarbeten och service på storköksmaskiner i Kalmar kommun och Kalmarsundsgymnasieförbund.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen