48038-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Injektion- och infusionsartiklar 2018 SLL470
Referensnummer: 18/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar injektions- och infusionsartiklar och är indelad i följande produkt avsnitt:
5.1 Infusionsaggregat
5.2 Infusionskopplingar
5.3 Infusionskanyler
5.4 Artärkanyler
5.5 Injektionskanyler
5.6 Sprutor
5.7 Beredningssystem
5.8 Subcutana venportar inkl kanyler till injektionsportar
5.9 Perifer CVK
5.10 Akupunkturnålar
5.11 Öronkanyler
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141220 Kanyler, 33141310 Injektionssprutor, 33141624 Infusionsaggregat, 33194100 Utrustning för infusion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen