480420-2024 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Konsult projektledning anläggningsprojekt
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsult projektledning anläggningsprojekt
BeskrivningTekniska konsulttjänster inom område konsultstöd av anläggningsprojekt. Upphandlande myndigheter har för avsikt att träffa ramavtal för succesiva avrop
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92241:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten